Tronditet Seria A, kapiteni i Fiorentinës gjendet i vdekur në hotel

0
163

Kapiteni i Fiorentinës Davide Astori, është gjetur mëngjesin e sotëm i vdekur në dhomën e hotelim teksa ekipi ishte akomoduar për tu përballur në orën 15:00 me Udinesen.

Vdekja e 31-vjeçarit, mendohet se do të ndikojë dhe në zhvillimin e ndeshjes me Udindesen, ajo pritet të shtyret.

“Fiorentina thellë e mërzitur është e detyruar të ju njoftoj se kapiteni i saj Davide Astori gjendur i vdekur pas një sëmundje të papritur”.

“Për situatën e tmerrshme dhe delikate e mbi të gjitha për respektin ndaj familjes, bëhen thirrje për ndjeshmërinë e secilit”, thuhet në njoftimin e klubit në Twitter

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

four + 6 =