Tuesday, October 16, 2018

Sot pastrohet kjo pjesë e Tetovës

Në qendrën turistike “Kodra e Diellit” sot do të zhvillohet aksion ekologjik, ku do të pastrohen terrenet dhe rrethina pas përfundimit të sezonit dimëror. Aksioni...

Zbulohet laboratori i drogës në Gërçec të Shkupit

Sektori për luftimin e krimit të organizuar në polici ka ngritur kallëzim penal kundër një 36 vjeçari nga fshati Gërçec i Shkupit dhe ndaj...

Të mërkurën bie qeveria?

VMRO-DPMNE ka dorëzuar sot në Kuvend mocionin për votëbesimin e Qeverisë. Nga VMRO-DPMNE e konfirmuan këtë duke deklaruar se, nuk janë ftuar mediat, për...

Lajm i keq për administratorët, kërcënon Zaevi

Kryeministri Zoran ka deklaruar se produktiviteti i administratës është katastrofal. Në intervistën për MIA, ai ka thënë se të gjithë ata që nuk do...

Incidenti në Reçicë të Vogël, Beqiri: Kërkova anulimin e mbledhjes në parti

Ish nënkryetari i BDI-së Nazmi Beqiri mbrëmë në profilin e tij në rrjetin social Facebook tha se vrasja në Reçicë ka ndodhur pas mbledhjes...

Besimi i qeverise, të mërkurën debati për interpelancën e VMRO-së

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, sot ka deklaruar se gjatë ditës partia e tij e ka parashtruar kërkesën për interpelancë të Qeverisë në Kuvend,...

Forcat properëndimore kërkojnë largimin e Ali Ahmetit, forcat pro ruse e përkrahin!?

Forcat properëndimore në radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim janë duke kërkuar largimin e kryetarit të partisë Ali Ahmeti, thonë burime në këtë parti....

Zbulohet sasi e madhe armatimi në Strugë

Sot rreth orës 15.00, pas njohurive paraprake operative, zyrtarët policor në vendin Lagja Kabova, në fshatin Veleshtë të Strugës, ka kryer kontroll në shtëpinë...

Të punësuarit me Marrëveshjen e Ohrit, prej 1 qershorit fillojnë punë

90% prej 968 personave të punësuar me Marrëveshjen e Ohrit i kanë nënshkruar vendimet për sistemim në institucionet shtetërore, ndërkaq të tjerët të njëjtën...

Vajza e dëshmorit nga Sllupçani viziton varrin e të atit me vello

Agim Rufati ishte një ndër dëshmorët e parë të vitit 2001 nga fshati Sllupçan, duke lënë jetimë fëmijët e tij. Vajza e tij, Flutura...
- Marketing -

Artikujt e fundit

Dafina Selimi me hapa të sigurt drejt fitores

Speciale nga Holanda Vjene.Dafina Selimi me preardhje nga Skenderaj ku jetone dhe veprone ne Holand, Gjithashtu e cila ka mare pjese ne Miss Grande...

I riu u dogj brenda, dalin pamjet e aksidentit të frikshëm në Elbasan (FOTO...

24 vjeçari Klodian Korançe ishte duke udhëtuar nga Elbasani në drejtim të Metalurgjisë teksa humbi kontrollin e makinës tip "Mercedes" duke u hyrë në...

300 000 nënshkrime për të dënuar Sergio Ramos

Gati 300 000 njerëz kanë nënshkruar një peticion duke kërkuar që Sergio Ramos të dënohet për dëmtimin që shkaktoj ndaj Mohamed Salah. Salah në finalen...