Tuesday, October 16, 2018

“Gruaja ime nuk do seks, por unë..”

E dashura Psikologe: E dashura ime është e bukur dhe seksi, por ajo kurrë nuk dëshiron seks. Unë jam me të qe tetë vite. Ne...

A E DINI ÇKA I THA ALLAHU (Xh.Sh.) MUSËS (A.S.) ?

Musa (a.s.) e pyeti Allahun të Lartësuar: “O Allah! Ti më ke nderuar të flas pa perde me Ty, a ke nderuar dikë tjetër kështu?...

E vërteta mbi rrënjët shqiptare të Sanxhakut

Nga Ismet Azizi Dilemave rreth origjinës së popullsisë së Sanxhakut, po u vjen fundi. Falë profesionalizmit dhe argumenteve shkencore të studiuesve të fushave të ndryshme:...

RTK, fut përqarje në Luginën e Preshevës, shpallet e padëshirueshme.

REAGIM NDAJ DOKUMENTARIT “MËSIMI PËR VDEKJEN PARA MËSIMIT PËR JETËN” (Me që u përmenda me theks të veçantë më mënyrë ironike dhe shkëputjes të qëllimt...

REAGIM NDAJ DOKUMENTARIT “MËSIMI PËR VDEKJEN PARA MËSIMIT PËR JETËN”

Nga Rijad Demiri (Profesor dhe gazetar) (Me që u përmenda me theks të veçantë më mënyrë ironike dhe shkëputjes të qëllimt...

“Skënderbeu” në Shkup, i etur për miliona

Sa përfundojnë dhe mbarojnë reklamat lidhur me punimet dhe të arriturat në sheshin “Skënderbe” në Shkup kërkohen përsëri para për përfundimin e fazës së...

Reagon veterani i arsimit prof Etem Xheladini

Dukuri e shumtuar në Kumanovë, në pjesën ku shumicë janë popullatë shqiptare, në afërsi të institucioneve shkollore, çerdhave të fëmijëve, institucioneve kulturore, sportive, fetare,...

Mos e shkatërroni brishtësinë fëmijërore !!

Shkruan: Senad Jakupi (i diplomuar në fakultetin filozofik) Perditshmeria jone eshte e mbushur me shumllojshmeri problemesh ,disa prej tyre kane depertuar thelle deri ne jeten...

Një pjesë nga realiteti i hidhur i UEJL-së

Univerziteti i Evropës Juglindore-vite më herët ishte një ndër univerzitetet por mos thënë i vetmi që kishte numër më të madh të profesorëve...
- Marketing -

Artikujt e fundit

Dafina Selimi me hapa të sigurt drejt fitores

Speciale nga Holanda Vjene.Dafina Selimi me preardhje nga Skenderaj ku jetone dhe veprone ne Holand, Gjithashtu e cila ka mare pjese ne Miss Grande...

I riu u dogj brenda, dalin pamjet e aksidentit të frikshëm në Elbasan (FOTO...

24 vjeçari Klodian Korançe ishte duke udhëtuar nga Elbasani në drejtim të Metalurgjisë teksa humbi kontrollin e makinës tip "Mercedes" duke u hyrë në...

300 000 nënshkrime për të dënuar Sergio Ramos

Gati 300 000 njerëz kanë nënshkruar një peticion duke kërkuar që Sergio Ramos të dënohet për dëmtimin që shkaktoj ndaj Mohamed Salah. Salah në finalen...