Tuesday, October 16, 2018

Ja në cilin muaj vjen shpirti i bebes në barkun e nënës?

“Të bazuar në autoritetin e Abdullah ibn Mes’udit (r.a.), i cili thotë: Dëgjova Pejgamberin a.s. duke thënë: Me të vërtetë krijimi i secilit prej...

Ja sa kohë ju duhet për të mbetur shtatzënë

Femra, kur krijoni një lidhje serioze dhe mendoni të krijoni familje me “personin e duhur”, padyshim se në mendjen tuaj sillen edhe mendime se...

Për 9 javë do hiqni dorë nga duhanpirja! Kjo recetë me bazë limonin ja...

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinëirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i lime është shumë më...

Hurmat dhe shtatëzania

“E dhembja e mbështeti atë tek një peme hurme . Ajo tha; Ah sa mire do të ishte për mua të kisha vdekur para...

Zemra dhe gjaku

Sistemi kardio-vaskular ose sistemi i qarkullimit perbehet nga: zemra, enet e gjakut dhe gjaku. Megjithese nga nje perceptim historik, zemra lidhet me virtytet dhe emocionet,...

Ja çfarë bën foshnja kur nëna qan gjatë shtatzënisë

Shumë prej nesh e dinë që ngrënia dhe pirja gjatë shtatzënisë ndikon te bebja, por si është efekti nëse ju qani? Hulumtimet nga Shoqata Psikologjike...

Të gjithë duhet ta dini, ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që...

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë njerëz përballen. Ndërsa shumica e njerëzve...

BISEDA E PANJOHUR ME NENEN

( Nje dialog i imagjionuar ) Muaji I. Mami, jam vetem 2 cm i gjatë, por i kam te gjitha organet. E dua zerin tend dhe...

Kanë qenë ushqimi i mbretërve, pse duhet të konsumoni çdo ditë 5 thelpinj arra

Në Persinë e lashtë arrat janë konsideruar si ushqimi I mbretërve. Ndërkohë ditët e sotme e kemi të gjithë luksin t’I konsumojmë ato. Forma e thelbit...

13 fakte për ushqimet që nuk i dije se ekzistonin

Cila nga këto deklarata është e vërtetë? a) Salmoni që rritet në rezervuar duhet të jetë lyer me ngjyrë rozë, përndryshe do të ishte e...
- Marketing -

Artikujt e fundit

Dafina Selimi me hapa të sigurt drejt fitores

Speciale nga Holanda Vjene.Dafina Selimi me preardhje nga Skenderaj ku jetone dhe veprone ne Holand, Gjithashtu e cila ka mare pjese ne Miss Grande...

I riu u dogj brenda, dalin pamjet e aksidentit të frikshëm në Elbasan (FOTO...

24 vjeçari Klodian Korançe ishte duke udhëtuar nga Elbasani në drejtim të Metalurgjisë teksa humbi kontrollin e makinës tip "Mercedes" duke u hyrë në...

300 000 nënshkrime për të dënuar Sergio Ramos

Gati 300 000 njerëz kanë nënshkruar një peticion duke kërkuar që Sergio Ramos të dënohet për dëmtimin që shkaktoj ndaj Mohamed Salah. Salah në finalen...