Tuesday, October 16, 2018

E KRYER! SALAH TEK GJIGANTËT E REAL MADRID

Lajmi është bërë publik nga media spanjolle e cila e bën fakt të kryer transferimin e Salah te gjigantët e Real Madridit.Kur dukeshin se...

Barcelona fiton ndaj Aletico Madridit, bën hapin e madh drejtë titullit

Skuadra e Barcelonës ka fituar derbin e xhiros së 27’të të La Liga ndaj Atletico Madridit. Ekipi katalunas fitoi ndaj madrlinëve me rezultatin minimal 1-0. Golin...

Tronditet Seria A, kapiteni i Fiorentinës gjendet i vdekur në hotel

Kapiteni i Fiorentinës Davide Astori, është gjetur mëngjesin e sotëm i vdekur në dhomën e hotelim teksa ekipi ishte akomoduar për tu përballur në...

Përfaqëson Gjermaninë, boksieri shqiptar futet në ring me këngën “Kuq e zi je ti”

Përfaqëson Gjermaninë por kjo nuk e ka ndaluar shqiptarin të hyjë në ring me këgën “Kuq e zi je ti”. Pak pasi boksieri nga Lezha...

Ndahet nga jeta ish-lojtari i Barcelonës

Ish-lojtari i Barcelonës, Enrique Castro ditën e sotme ka nderuar jetë si pasojë e një ataku në zemër. Enrique Castro është shënuesi i 8-të më...

Ishte -8 gradë, lojtarët prejnë çorapet dhe mbulojnë krahët nga i ftohti

Në Rumani temperaturat kanë rënë në -8 gradë, por futbolli është një profesion aq i bukur saqë nuk pranon asnjë lloj arsyeje për ta...

Rusja që mbante fanellën “Nuk marr doping” rezulton pozitive në testin e dopingut

Nedezhda Sergeeva nga Rusia, që garoi në disiplinën e lëshimit me sajën bob në Lojërat Olimpike Dimërore që u zhvilluan në PyeongChang të Koresë...

Historia e dhimbshme e Hakan Sukur, nga ‘Mbret’ në tradhtar i Turqisë

Autori i golit më të shpejtë të shënuar ndonjëherë në një Kupë Bote, pati të ftuar special në dasmën që e vet as më...

Real Madrid bën gati 120 milionë euro për të marrë Pogba

Paul Pogba është i pakënaqur në Manchester, teksa kohët e fundit ka pasur edhe përplasje me trajnerin Jose Mourinho. Real Madrid dëshiron t’i japë...

Haxhi Krasniqi e fiton duelin ndaj Bartlomiej Grafkan

Haxhi Krasniqi e ka fituar duelin e boksit ndaj boksierit polak, Bartlomiej Grafkan, në Halle të Gjermanisë, dhe ka nisur kështu përpjekjen e tretë...
- Marketing -

Artikujt e fundit

Dafina Selimi me hapa të sigurt drejt fitores

Speciale nga Holanda Vjene.Dafina Selimi me preardhje nga Skenderaj ku jetone dhe veprone ne Holand, Gjithashtu e cila ka mare pjese ne Miss Grande...

I riu u dogj brenda, dalin pamjet e aksidentit të frikshëm në Elbasan (FOTO...

24 vjeçari Klodian Korançe ishte duke udhëtuar nga Elbasani në drejtim të Metalurgjisë teksa humbi kontrollin e makinës tip "Mercedes" duke u hyrë në...

300 000 nënshkrime për të dënuar Sergio Ramos

Gati 300 000 njerëz kanë nënshkruar një peticion duke kërkuar që Sergio Ramos të dënohet për dëmtimin që shkaktoj ndaj Mohamed Salah. Salah në finalen...