Tuesday, October 16, 2018

“Facebook” bën ndryshimin radikal!

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të...

Harrojeni Bitcoin, shpërthen Dogecoin

Do ta kuptoni që investimi juaj ka qenë budallallëk kur të mësoni se keni hedhur para në një gjë e cila ka marrë fillesën...

SI TË RUHEN FËMIJËT NGA TRAFIKANTËT E FACEEBOKUT

Një pjesë e madhe e botës janë përdorues të rrjetit social Facebook, dhe atë e përdorin për t’ju treguar tjerëve se çfarë po ndodh...

EKSKLUZIVE : Pavarsinë e Kosovës e njeh platforma gjigante PS4 (Play Station) ja si...

Pothuajse të gjithë ata që e shikojnë futbollin dhe e pëlqejnë këtë sport, janë të pasionuar edhe për Play Station. Gjenerata e fundit e këtyre...

Çka është Bitcoin?

Bitcoin - është monedha më e madhe dhe më e suksesshme pasi ajo ka diçka që rrjetat e monedhave të tjera nuk mund ta...

SNAPCHAT ME RISI TE REJA

Pjesa “social” rikthehet në plan të parë me mesazhet dhe historitë e miqve, të ndara nga seksioni i dedikuar për përmbajtjen media dhe krijuese. Ky...

Facebook së shpejti do t’i detektojë personat që kanë tendenca për të kryer vetëvrasje

Facebook do të mbështetet në teknologjinë e inteligjencës artificiale për t’i detektuar postimet, videot dhe videot ‘Live’ në Facebook që përmbajnë mendime për vetëvrasje. Kompania...

Facebook filtron profilet, heq profilet e rreme

Rrjeti social Facebook, pak javë përpara zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, që janë mbajtur më 24 shtator, hoqi dhjetëra-mijëra profile të rreme të regjistruara në...

Samsung shfaq Galaxy X online

Megjithëse nuk kemi dëgjuar shumë për Galaxy X, ne kemi dëgjuar mjaftueshëm për të besuar se ekziston një telefon i tillë. Thashethemet pohojnë se ky...

Si të shpëtoni telefonin e lagur me ujë?

Ju ka rënë telefoni në ujë? Zbatoni këtë këshillë të thjeshtë dhe ruani pajisjen tuaj të preferuar. Pasi ta nxirrni telefonin nga uji, duhet ta...
- Marketing -

Artikujt e fundit

Dafina Selimi me hapa të sigurt drejt fitores

Speciale nga Holanda Vjene.Dafina Selimi me preardhje nga Skenderaj ku jetone dhe veprone ne Holand, Gjithashtu e cila ka mare pjese ne Miss Grande...

I riu u dogj brenda, dalin pamjet e aksidentit të frikshëm në Elbasan (FOTO...

24 vjeçari Klodian Korançe ishte duke udhëtuar nga Elbasani në drejtim të Metalurgjisë teksa humbi kontrollin e makinës tip "Mercedes" duke u hyrë në...

300 000 nënshkrime për të dënuar Sergio Ramos

Gati 300 000 njerëz kanë nënshkruar një peticion duke kërkuar që Sergio Ramos të dënohet për dëmtimin që shkaktoj ndaj Mohamed Salah. Salah në finalen...